Sukcesy naszych uczniów

Dnia 26 listopada br. odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Wokół Słowackiego 2019”, którego organizatorem jest III LO im. Juliusza Słowackiego w Otwocku. Troje uczniów, wybranych w eliminacjach szkolnych, godnie reprezentowało Akwinatę w tej rywalizacji. Udało się im też sięgnąć nawet po najwyższe laury.

Przesłuchania konkursowe odbywały się w dwóch kategoriach: klasy VII-VIII szkół podstawowych i szkoły ponadgimnazjalne/ ponadpodstawowe. Uczniowie prezentowali bardzo różne utwory Juliusza Słowackiego – sonety, pieśni, a także fragmenty dramatów. Nasi reprezentanci, czyli Helena Mielcarek, Jan Przybysiak i Vitalis Parchomenko zaprezentowali się w kategorii szkół średnich. Rywalizowali przede wszystkim z uczniami otwockich szkół.

Recytacja Vitalisa, który przedstawił „Pieśń legionu litewskiego”, została bardzo wysoko oceniona przez jury, które zdecydowało się przyznać mu pierwszą nagrodę. Wyróżniona została także Helena Mielcarek.

Serdecznie gratulujemy zdolnym recytatorom!