Znawcy mitologii

Drugie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Łacińskiego to nie jedyny nasz sukces. Uczniowie Szkoły Podstawowej również studiują kulturę antyczną, i to z powodzeniem! W czwartek 24 marca Maria Parda, Apolonia Mitura i Antoni Kamiński wzięli  udział w X Powiatowym Konkursie Mitologicznym dla szkół podstawowych. Jako najlepsi znawcy mitologii z klas VI-VIII wybrali się do miejscowości Glinki i wraz z innymi dziewięcioma drużynami rozpoczęli konkursowe zmagania. Bogowie, potwory, herosi, przygody bohaterów, cuda świata: wszystkie te zagadnienia znalazły się w arkuszach z pytaniami. Pierwszym sukcesem było zakwalifikowanie się do finału, w którym wzięły udział cztery drużyny. Ostatecznym wynikiem było stanięcie na podium jako zdobywcy III miejsca. Gratulujemy!