Olimpiada Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej

Również w tym roku uczniowie Akwinaty stanęli do walki w Olimpiadzie Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej.

Na etapie szkolnym pojawiło się dwanaścioro śmiałków. Czekały na nich zmagania z niełatwym tekstem o ulubionym koniu Aleksandra Wielkiego. Sześcioro z nich poradziło sobie na tyle dobrze, że mogli reprezentować naszą szkołę na etapie okręgowym. W połowie stycznia zasiedli zatem przed swoimi komputerami, aby przetłumaczyć tekst, który ukazywał zaskakującą przemianę pewnego ateńskiego hulaki w prawdziwego filozofa. Po dwudniowych zmaganiach Romuald Milcarek i Władysław Stralcou zakwalifikowali się do etapu centralnego, który odbędzie się w połowie marca. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a dwóm najlepszym życzymy najwyższych laurów!