Olimpiada języka łacińskiego

Zimowe miesiące przyniosły jak co roku okazję do zmagań na polu języka łacińskiego i kultury antycznej. Uczniowie Akwinaty z odwagą stanęli w szranki  podczas XLI Olimpiady Języka Łacińskiego i w liczbie sześciu osób reprezentowali naszą Szkołę na etapie okręgowym, który odbywał się w Instytucie Filologii Klasycznej Uniwersytetu Warszawskiego. Tam czekał na nich nie tylko fragment z dzieła Seneki "O dobrodziejstwach", dający przykład wierności i roztropności, lecz także test gramatyczny i rozliczne pytania o kulturę starożytnych Greków i Rzymian. Maria Wszołek i Antoni Milcarek, oboje z klasy maturalnej, osiągnęli najwyższe wyniki i będą naszymi reprezentantami na etapie ogólnopolskim w Toruniu. Gratulując wszystkim śmiałkom, najlepszym życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!