Muzyczne sukcesy

Styczeń upłynął pod znakiem muzycznych wrażeń. Nasz szkolny chór Filii Cantantes pod kierownictwem pani Olgi Kuszpy wziął udział w dwóch konkursach. Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek w Otwocku zaowocował zajęciem I miejsca w kategorii zespołów. Chór zaprezentował kolędę „Przybieżeli do Betlejem” oraz dziewiętnastowieczną pastorałkę „Hola, hola, pasterze z pola" w opracowaniu M. Raczyńskiego. Uczeń klasy VI, Tymon Nowak, zajął II miejsce w kategorii solistów; zaśpiewał pastorałkę „Nie było miejsca dla Ciebie" i kolędę „Bóg się rodzi". Nagrodzeni wystąpili podczas uroczystego koncertu laureatów.

Chór Filii Cantantes wziął również udział w XVII Mazowieckim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Warszawie, zdobywając wyróżnienie w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych.

Nagrodzonych utworów oraz innych tradycyjnych kolęd mogli posłuchać rodzice zaproszeni na szkolny świąteczny koncert, w którym wystąpili uczniowie klas IV SP - I LO.

Wszystkim chórzystom życzymy kolejnych sukcesów, a przede wszystkim radości płynącej ze śpiewu muzycznych perełek!