Klub Piosenki Francuskiej

Klub Piosenki Francuskiej utworzony w naszej Szkole we wrześniu przeznaczony jest dla wszystkich uczniów. Mogą do niego dołączyć nauczyciele i rodzice. Założycielka Klubu, Pani Prof. Bogusława Filipowicz, zapewnia, że wystarczy sympatia do języka francuskiego, kultury muzycznej i chęć śpiewu w grupie. Nie trzeba znać francuskiego! Poznajemy ten język „od podszewki” właśnie podczas śpiewania. Dlaczego w ten sposób? Otóż pierwszym etapem przylgnięcia do języka jest niewątpliwie poczucie bezpieczeństwa i intuicyjne, a później rozumowe podążanie za wartościami takimi jak dobro, prawda, piękno niesionymi przez treść śpiewanych fraz.

W naszym Klubie wybrzmiewa klasyka piosenki francuskiej. Zaczęliśmy z klasą VII szkoły podstawowej od „Le coq”, „Il était un petit navire…”, „Savez-vous planter les choux?”. Nasz pierwszy mały występ odbył się przed społecznością szkolną w październiku. Koncertowi towarzyszył konkurs rysunków ilustrujących treść piosenek.