Jasełka i spotkanie kolędowe

Tegoroczny czas Bożego Narodzenia nasza szkolna społeczność uczciła tradycyjnymi jasełkami oraz spotkaniem kolędowym.

21 stycznia uczniowie klas I-6 SP pod wodzą Pani Aldony Duklewskiej przedstawili misterium o narodzeniu Pana Jezusa. Na początku usłyszeliśmy słowną potyczkę, w trakcie której padły niezbite argumenty na dowód tego, że narodzenie naszego Odkupiciela jest faktem historycznym. Poszukiwania miejsca dla Świętej Rodziny były szczególnie dramatyczne ze względu na twarde słowa towarzyszące stanowczej odmowie użyczenia noclegu. Przy stajence nie zabrakło pasterzy składających swoje skromne dary i Trzech Króli oddających swoje korony Najwyższemu, a także dzieci ofiarowujących Dzieciątku Jezus papierowe serduszka – symbole obietnic dobrego życia. Po jasełkach chórzyści pod batutą Pani Moniki Wilskiej-Hasiec zaprezentowali kilka świątecznych pieśni, a następnie cała szkolna społeczność odśpiewała tradycyjne polskie kolędy podczas wspólnej biesiady.

Serdecznie dziękujemy wszystkim licznie przybyłym na naszą uroczystość, a szczególnie Babciom i Dziadkom naszych uczniów!