Dzień Myśli Braterskiej w naszej szkole

Dnia 22 lutego jest co roku obchodzony Dzień Myśli Braterskiej – jest to rocznica urodzin gen. Roberta Baden-Powella i międzynarodowe święto wszystkich harcerzy i skautów. My również chcieliśmy je uczcić po harcersku w naszej szkole, dlatego mama kilkorga naszych uczniów, podharcmistrzyni Małgorzata Krajewska HR wraz z harcerkami przygotowały dla uczniów kilka atrakcji.

Młodsze klasy dostały błękitne balony z ukrytymi w środku puzzlami – zagadkami. Należało odgadnąć, kto jest przedstawiony na obrazku. Teraz już wszyscy wiemy, że byli to twórcy polskiego harcerstwa Olga i Andrzej Małkowscy oraz gen. Robert Baden-Powell. Starsze klasy mogły spróbować swoich sił, rozwiązując szyfr Alfabetem Morse'a. Do wysiłku dopingowała wizja słodkiej nagrody, przygotowanej własnoręcznie przez harcerzy. Aby wszyscy miło zapamiętali ten dzień, harcerki i harcerze na przerwie obiadowej częstowali rurkami z białym lub błękitnym kremem przewiązanymi sznureczkami z budującymi harcerskim cytatami.