Bieg dla Maryi

W maju, miesiącu poświęconym Matce Bożej, nie mogliśmy zapomnieć o oddaniu czci Królowej Polski.

Najmłodsi uczniowie Akwinaty z klas 0-3 zebrali się pod figurą Niepokalanej, by zaśpiewać litanię loretańską i pieśń „Chwalcie, łąki umajone...”.

Ksiądz Rektor w krótkiej odezwie do najmłodszych przypomniał o celu nabożeństwa majowego: jak wielką wagę ma publiczne oddawanie czci Matce Bożej właśnie w maju.

Po tak pięknym rozpoczęciu przyszedł czas na rywalizację sportową. Uczniowie mieli za zadanie pobiec w sprincie na 50 metrów i w biegu dłuższym na 500 metrów (czyli inaczej mówiąc - dwa kółka dookoła Szkoły). Nasi zerówkowicze po biegu dłuższym zgodnie stwierdzili, że szkolny budynek jest całkiem duży!

Biegaczom serdecznie gratulujemy!