Angielskie kolędowanie

Na zakończenie okresu bożonarodzeniowego uczniowie klas 4 i 2 SP przygotowali pod opieką Pani Agnieszki Kantorowicz miniaturę teatralną w języku angielskim.

Bogactwo radosnej, katolickiej niegdyś kultury ojczyzny Szekspira wyrażały starannie dobrane stroje i piękne teksty opisujące dzieje narodzin Pana Jezusa. Zobaczyliśmy scenki przedstawiające Zwiastowanie, pokłon pasterzy oraz Ofiarowanie Pańskie, gdzie sędziwy Symeon witał długo oczekiwanego Zbawcę. Całości dopełniały śpiewane w języku angielskim kolędy.

Uśmiechy na twarzach wywołały młodsze dzieci we wdzięcznej roli owieczek, a prawdziwymi salwami śmiechu przywitany został osiołek towarzyszący Świętej Rodzinie, którego udatnie zagrał jeden z licealistów.

Na szkolnym kanale YouTube można obejrzeć nagranie z przedstawienia.