42. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka"

Kultura żywego słowa to ważny element edukacji klasycznej. Umiejętności opowiadania historii poprzez recytację tekstu literackiego uczymy się długo, ale już najmłodsi próbują swoich sił w tej trudnej i pięknej sztuce. Niedawno odbyły się pierwsze etapy corocznego Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka", w której chętnie wzięli udział głównie najmłodsi uczniowie naszej szkoły.

W szkolnych eliminacjach zaprezentowała się liczna grupa uczniów, natomiast do eliminacji miejskich w Józefowie dostała się grupa najlepszych. Były to: Zofia Mitura i Sara Olszewska z klasy I SP, Zofia Błażejczyk i Małgorzata Wierzejska z III SP oraz Joanna Wierzejska z VI SP.

Z przyjemnością informujemy, że w eliminacjach miejskich Zosia Błażejczyk i Joasia Wierzejska uplasowały się na drugiej pozycji - każda z nich w swojej kategorii wiekowej.

Serdecznie gratulujemy Uczennicom oraz ich Rodzicom!