Zbiórka na wykończenie szkolnej kaplicy!

Zbieramy fundusze na prace wykończeniowe neoromańskiej kaplicy dla Szkół św. Tomasza z Akwinu. Ogrom zadań został już wykonany, jednak żeby skończyć prace przed planowanym poświęceniem kaplicy potrzeba jeszcze niemało trudu i nakładów finansowych. Ad maximam Dei gloriam! („na największą chwałę Bożą”; słowa św. Maksymiliana Kolbego) – prosimy o pomoc w realizacji tego wzniosłego projektu.

Sercem wychowania dzieci i młodzieży w naszych szkołach jest Msza św. odprawiana w tradycyjnym rycie rzymskim. Ten najwspanialszy akt czci i miłości, jaki możemy złożyć Bogu na ziemi, wymaga godnego miejsca i oprawy.

Z tego powodu zdecydowaliśmy się na ambitny projekt wystroju naszej szkolnej kaplicy w stylu neoromańskim. Im piękniejsza będzie ta kaplica, tym łatwiej będzie uczniom modlącym się w niej skupić myśli i serca na tym, co Boże, wieczne, nieprzemijające.

Od wielu miesięcy trwają intensywne prace. Chociaż efekty są już widoczne, potrzeba jeszcze wiele wysiłku i środków finansowych, żeby wykonać szereg czasochłonnych czynności, takich jak: dokończenie malowideł na ścianach, instalacja ołtarza (wiernej kopii ołtarza z Paray-le-Monial, miejsca objawień Pana Jezusa św. Małgorzacie Marii Alacoque) i balasek, wykonanie tabernakulum, drewnianych figur, ławek, balustrady na chórze, konfesjonałów, a także zakup żyrandoli i lichtarzy.

Konsekracja ołtarza i poświęcenie kaplicy są planowane na maj 2019.

Projekt można wesprzeć finansowo tutaj. Bóg zapłać!