Zakończenie roku szkolnego maturzystów

W piątek, 26 kwietnia o godzinie 13 odbyło się zakończenie roku szkolnego dla uczniów klasy maturalnej. Abiturientów w sali teatralnej żegnała cała społeczność Szkół Akwinaty.

Po szkolnej uroczystej Mszy świętej wszyscy uczniowie oraz nauczyciele zgromadzili się w sali teatralnej, aby wziąć udział w rozdaniu świadectw maturzystom. Ceremonię rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego i „Bogurodzicy”, po czym głos zabrał rektor szkół, ksiądz Szymon Bańka. Ksiądz rektor w swoim krótkim wystąpieniu mówił, że trzej abiturienci, Szymon, Paweł i Jan stoją właśnie na progu dorosłego życia i że właśnie zaczną podejmować niezależne, poważne życiowe decyzje. Wyraził nadzieję, że to, co otrzymali w Szkołach Akwinaty będzie stanowiło dla nich dobry fundament. Ksiądz rektor zapewnił też maturzystów o modlitewnym wsparciu i pamięci oraz o tym, że szkoła jest dla nich zawsze otwarta i niezmiennie są tu mile widziani.

Po Księdzu rektorze swoje przemówienie wygłosili maturzyści. W zgrabnych słowach, niepozbawionych osobistych akcentów podziękowali dyrekcji oraz swoim nauczycielom za lata spędzone w szkole. Szczególne podziękowania złożyli na ręce swojego wychowawcy, pana Jacka Łapki.

Następnie głos zabrał sam wychowawca, którzy, nie kryjąc wzruszenia, wspominał losy klasy na przestrzeni tych trzech lat. Podziękował panom za zaangażowanie w życie szkoły i dojrzałą postawę. Przyszedł też czas na rozdanie świadectw i książkowych upominków, którego dokonali p. Łapko razem z księdzem rektorem.

Niemal na sam koniec podziękowania i życzenia powodzenia złożyli abiturientom przedstawiciele klasy drugiej liceum.

Niespodziankę muzyczną dla zebranych przygotował maturzysta, Szymon Frycholc, który pięknie zaśpiewał ułożoną specjalnie na tę okazję piosenkę o szkole (będącą udaną przeróbką utworu Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem”). Potem wszyscy zebrani odśpiewali hymn szkoły, czym zakończyła się dzisiejsza uroczystość.

Pozostało tylko wykonać pamiątkowe zdjęcia, które będą wszystkim przypominały zakończenie szkolnej edukacji przez tegorocznych maturzystów.