Tegoroczne zakończenie nauki świętowaliśmy skromniej niż niegdyś.

Rozpoczęliśmy jak zwykle Mszą świętą, podczas której Ksiądz Rektor odwołał się ducha pokuty św. Jana Chrzciciela. Duch ten powinien nam przyświecać również w wakacje, bo przecież okazje do umartwienia zmysłów, rozumu i serca znajdą się zawsze, a marnować ich nie wolno, nawet w czasie przeznaczonym do wypoczynku i radości.

Jedynie najmłodsi uczniowie mogli odebrać swoje nagrody podczas uroczystego apelu. Zauważone zostały dobre wyniki w nauce, szlachetne zachowanie oraz czytelnicze sukcesy. Przyznane zostały również coroczne nagrody Rektora Szkoły. Otrzymali je wyróżniający się wzorową postawą licealiści: już w tej chwili absolwent Szkoły, Ignacy Stralcow, oraz Agnieszka Życińska, uczennica klasy II. Ksiądz Rektor ogłosił także zwycięzcę zaciętej, choć niespodziewanie przerwanej przez kwarantannę rywalizacji civitates. Najwięcej punktów zdobyła w tym roku Antiqua.