Wykład w Instytucie Romanistyki

5 grudnia 2018 r. grupa uczniów uczęszczających na lekcje języka francuskiego w naszej szkole wybrała się, jak co roku, na wykład zorganizowany przez Instytut Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Tym razem dr Sébastien Ducourtioux, native speaker, opowiedział o „francuskich specjalnościach, mniej i bardziej znanych". Ze swoimi 66 milionami mieszkańców Francja to stosunkowo niewielki kraj w skali całego świata, a jednak ta niewielka Francja jest prawdziwym gigantem w bardzo wielu domenach. Niektóre z nich, jak kuchnia czy moda, są doskonale znane Polakom, ale niektóre, na przykład zawody żaglowe czy zasługi w przemyśle samolotowym, są znacznie mniej oczywiste... Uczniowie mieli okazję wysłuchać różnych ciekawostek ze świata francuskiej kultury, a na koniec zadać pytania na interesujące ich tematy, m. in. o bieżącą sytuację w Paryżu.