Wizyta w Centrum Nauki Kopernik

Dnia 18 grudnia klasy 1 LO oraz 7 wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik.

Nie była to zwykła wizyta, ponieważ tym razem uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w laboratorium robotycznym "Drukowany świat". Pracując w parach, wymierzyli i zaprojektowali elementy mini-robota, które następnie zostały wydrukowane w formacie 3D. Prowadzący warsztaty wyjaśnili, jak działają takie drukarki i jak zaawansowane projekty można dzięki nim tworzyć. Uczniowie opracowali i przeprowadzili także doświadczenie mające na celu sprawdzenie, które tworzywo to biodegradowalny plastik. Następnie otrzymali długopisy 3D, którymi wykonali wybrane przez siebie modele w trójwymiarze. Po zajęciach mogli odkrywać zakamarki Centrum zgodnie ze swymi naukowymi zainteresowaniami.