VI Bieg Wąskotorowy

W sobotę 8 czerwca już po raz szósty odbył się Bieg Wąskotorowy organizowany przez Szkoły Akwinaty. W tym roku wydarzenia związane z biegiem były skupione wokół Stacji Józefów, a więc odbywały się w okolicach naszej szkoły. Impreza zgromadziła zarówno wytrawnych biegaczy, którzy rywalizowali ze sobą na trasie Piątki po Torze, jak i młodzież oraz całe rodziny – kibicujące młodszym i starszym biegaczom.

Od samego rana pracowało Biuro zawodów, w którym zarejestrowani już zawodnicy odbierali swoje numery startowe, a chętnie zapisywali się na wybrane dystanse. Po raz kolejny wielkim zainteresowaniem cieszyły się biegi dziecięce.

Po 11:30 rozpoczęły się biegi. Pierwsi startowali najmłodsi – na 50 m i 150 m. Dzieci z wielkim entuzjazmem przystępowały do zawodów – każde z nich, po zakończeniu biegu otrzymywało medal i dyplom uczestnictwa. Następnie odbyły się biegi na 300 m i 1600 m. Tu już rywalizacja była wyraźna: młodzieży, wśród której było wielu uczniów naszej szkoły, zależało na jak najlepszych wynikach. Uwieńczeniem konkurencji biegowych był najdłuższy tegoroczny dystans – Piątka po Torze. Wśród biegaczy startujących w tej kategorii byli zarówno stali bywalcy naszego Biegu oraz zupełnie nowi uczestnicy – w tym uczniowie naszego liceum. Na pięciokilometrowym dystansie startowali też – w tym roku rekreacyjnie – zawodnicy Nordic Walking.

Jednakże Bieg Wąskotorowy to nie tylko biegi – choć oczywiście wokół nich jest zogniskowana cała impreza. W tym roku na przyszkolnym placu było wiele atrakcji, zwłaszcza dla najmłodszych. Była dmuchana trampolina, mydlane bańki, zabawy sensoryczne, matematyczne łamigłówki. Można było coś pysznego zjeść, o co zatroszczyli się nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale także młodzież z Fundacji Destination Imagination. Byli także obecni przedstawiciele szkoły językowej KILT i fizjoterapeuci, którzy zadbali o fachową pomoc potrzebującym tego biegaczom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, bez których nasz bieg nie mógłby się odbyć. Szczególne podziękowania kierujemy do Starostwa Powiatu Otwockiego i samego Pana Starosty, który był obecny podczas biegu, kibicował i wręczał nagrody. Nasz bieg był współfinansowany ze środków Starostwa Powiatu Otwockiego.

Ponadto dziękujemy Firmie Bell, ICSiR w Józefowie, firmie Agmar, dodatkom krawieckim "Emilka" z Józefowa, szkole językowej KILT, biurze Panarex, firmie Minibus z Karczewa, piekarni Oskroba, firmie Anmar oraz marce Decathlon. Serdecznie dziękujemy Policji z Wydziału Ruchu Drogowego w Otwocku, Straży Miejskiej w Józefowie oraz OSP Józefów i OSP Świdry Małe, za zapewnienie bezpieczeństwa na trasie Biegu. Dziękujemy także za zabezpieczenie medyczne Grupie Medycznej OSP Ładzyń.

Serdecznie dziękujemy także wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom ze Szkół Akwinaty, za zaangażowanie w organizację tegorocznego Biegu Wąskotorowego. Dziękujemy też wszystkim biegaczom - mniejszym i większym, za udział w naszym Biegu i za wspaniałą sportową postawę.

Dziękujemy!