Studniówka Akwinaty

W sobotę 8 lutego maturzyści Akwinaty przeżywali swój bal studniówkowy. Wzięli w nim udział także zaproszeni goście: rodzice, znajomi, a także grono pedagogiczne i dyrekcja naszej Szkoły.

Bal tradycyjnie rozpoczął się polonezem, który według wcześniej przygotowanej choreografii, w pięknie przystrojonej sali teatralnej zatańczyli maturzyści.  Następnie przyszedł czas na walce i inne, mniej lub bardziej klasyczne, tańce. Zabawę urozmaicały także przygotowane przez uczniów konkursy i quizy, w których chętnie brała udział nie tylko młodzież, lecz także przedstawiciele grona pedagogicznego.

W czasie studniówki trwał też plebiscyt na króla i królową balu. W wyniku głosowania, w którym mogli wziąć udział wszyscy obecni, królem i królową balu zostali Hania Dyderska i Romuald Milcarek.

Pomiędzy tańcami i konkursami uczestnicy balu znikali w fotobudce, gdzie powstawały niezapomniane zdjęcia wykreowane za pomocą różnych zaskakujących rekwizytów.

Główna część balu zakończyła się około godziny 20.00, kiedy goście zostali zaproszeni do jadalni na uroczystą kolację. Po wspólnej modlitwie salę wypełniły głosy rozmów prowadzonych podczas kosztowania smacznych i pięknie podanych potraw.

Po kolacji goście powrócili do sali teatralnej, by energię spożytkować na zabawę taneczną.

Teraz przed maturzystami ostatnia prosta do egzaminu dojrzałości, który oby był udany tak, jak ich bal studniówkowy!

Na kanale YouTube Akwinaty można obejrzeć fotorelację ze studniówki.