Spotkanie z muzyką

Uczniowie klas 4-7 znaleźli się przez chwilę w muzycznej krainie dzięki uprzejmości Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie.

W ramach projektu Spotkania z muzyką artyści Filharmonii Narodowej prezentują krótkie koncerty wraz opowieścią o instrumentach. Podczas wtorkowej wizyty kwintetu dętego blaszanego uczniowie wysłuchali kilku utworów, a następnie dowiedzieli się paru istotnych wiadomości dotyczących trąbki, puzonu i tuby. Najciekawsze okazało się badanie, co znajduje się w środku instrumentów – badania można było dokonać tylko za pomocą rozebrania ich na części. Uczniowie mogli przekonać się, jakie elementy pozwalają na powstanie takich, a nie innych dźwięków. Muzyczna przygoda zakończyła się pp 45 minutach, ale zainteresowanie przedstawianymi instrumentami, do niedawna może mniej znanymi, pozostało.