Rozpoczęcie roku szkolnego

W pierwszy wrześniowy poniedziałek rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020.

Najważniejszą częścią tej uroczystości była Msza święta. Podczas kazania x. Szymon Bańka, Dyrektor Szkoły, wyjaśnił, że nieprzypadkowo w szkole znajduje się kaplica. Głównym celem szkoły nie jest ćwiczenie pamięci, ale poznanie prawdy i całościowy rozwój, do którego chce nas prowadzić nasz Stwórca - dlatego zaczynamy rok szkolny przed Najświętszym Sakramentem. Chociaż każdy człowiek niemal instynktownie poszukuje prawdy, to jednak jej poznawanie jest związane z wysiłkiem, od którego ucieka nasza natura. Siłę w przezwyciężaniu naszych wad, przeszkadzających nam w owocnej pracy, również znajdujemy u stóp ołtarza.

Po Mszy św. pozostało już tylko ogłoszenie zmian czekających nas w tym roku i spotkania w zespołach klasowych z wychowawcami. Z zadowoleniem zauważyliśmy, że szkolny budynek pękał w szwach. Nasze uczniowskie grono powiększa się systematycznie, nie inaczej jest w tym roku. Utworzyliśmy trzy pierwsze klasy licealne, liczna jest również grupa naszych najmłodszych adeptów wiedzy, dopiero rozpoczynających szkolną przygodę. Wszystkim uczniom życzymy stawiania sobie pięknych celów, wytrwałości w ich realizacji i przede wszystkim szukania pomocy u samego źródła Prawdy.