Otrzęsiny

Po pierwszym miesiącu nauki w naszej szkole, 3 października 2018 r. nowi uczniowie złożyli swoje ślubowanie i zostali uroczyście włączeni do społeczności Szkół Akwinaty (oraz przydzieleni do Civitates).

Szkolne otrzęsiny rozpoczęły się na głównym holu szkoły, gdzie nowi uczniowie, w obecności nauczycieli, swoich kolegów i sztandarów trzech szkolnych Civitates, złożyli uroczyste ślubowanie, przez które stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności.

Następnie, już na sali teatralnej, musieli stawić czoło kilku konkurencjom, przygotowanym specjalnie dla nich przez klasę II L – mieli za zadanie m.in. rozpoznawać naszych profesorów na zdjęciach z ich dzieciństwa czy z zawiązanymi oczami (a dzięki wskazówkom kolegów) narysować jednego z nauczycieli. Zarówno uczestnicy poszczególnych konkurencji jak i widzowie z entuzjazmem reagowali na wysiłki kolegów. Ostatecznie każdy z nowych uczniów został włączony do jednej z szkolnych Civitates: Antiquy, Medieviki lub Saramatiki.

Otrzęsiny zakończyły pamiątkowe zdjęcia grupowe szkolnych Civitates.