Olimpiada Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej

Pomimo niesprzyjających warunków nauki związanych z edukacją zdalną nasi olimpijczycy nie zawiedli również w tym roku. Dwaj z nich, Władysław Stralcou i Romuald Milcarek, stanęli w szranki z uczniami z całej Polski, walcząc o laury w etapie centralnym olimpijskich zawodów. Tym razem musieli zmierzyć się z tekstem Cycerona, w którym chwali on młodego Hortensjusza, a także wskazuje, jak ważne jest wsparcie wrodzonego talentu ciężką, codzienną pracą. Zdobycie przez obydwu uczniów tytułu finalisty dowodzi, że podobną pochwałę można wygłosić również pod ich adresem. Gratulujemy sukcesu finalistom! Mamy nadzieję, że kolejni uczniowie Akwinaty pójdą zarówno w ich ślady, jak i w ślady młodego Hortensjusza.