Nasze talenty

Pierwszego czerwca miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - przedstawiliśmy prezentację umiejętności naszych uczniów „Bóg rozdaje talenty”. Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia była pani Aldona Bastek, opiekunka świetlicy. Jego celem była prezentacja efektów całorocznej pracy nad rozwinięciem wybranego przez dziecko talentu. Spośród wielu dobrze zapowiadających się malarzy, aktorów, tancerzy, wokalistów, na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie klasy III: Józef Podlasiewski i Julian Żyta, który zaprezentowali kolejno graficzną animację komputerową oraz układanie kostki Rubika na czas. Bardzo widowiskowy okazał się również występ uczennic klasy II: Elżbiety Błażejczyk, Aleksandry Grabowskiej i Zoi Zduńczyk. Dziewczęta zaprezentowały pokaz akrobatyczny połączony z teatrem mimów. Jednak szczególne miejsce w sercach widowni zajął gościnnie występujący maluszek z przedszkola Załoga Pana Boga, Jan Zduńczyk. Chłopiec rozpoczął prezentację talentów, recytując wierszyk zachęcający do „przymknięcia oka” na ewentualne niedociągnięcia występujących i głośnego bicia braw.

Zwieńczeniem był koncert pianistów „Mistrz klawiatury”, w którym wystąpili: Mikołaj Bieniek z klasy I, Bernadetta Mitura (II), Zofia Mitura (III) oraz Karol Saletra (IV).

Wszystkim gratulujemy wytrwałości w rozwijaniu talentów otrzymanych od Pana Boga. Oby wszystkie wykorzystane były ku większej czci i chwale Stwórcy. Życzymy Wam, drodzy Uczniowie, aby odnoszone sukcesy przyniosły pożytek doczesny i wieczny.