Maj - miesiąc Maryjny

W święto Najświętszej Maryi Panny Królowej, czyli w ostatni dzień maja, podsumowaliśmy wszystkie szkolne inicjatywy związane z tym szczególnie Maryjnym miesiącem.

Uczniowie klas I-III zgromadzili się z już z samego rana, by poznać wyniki konkursu „Najświętsza Maryja Panna – Królowa Polski”. Rywalizacja obejmowała aż trzy artystyczne dziedziny: plastyczną, recytatorską i poetycką. Ksiądz Rektor wręczył nagrody małym zwycięzcom: Marysi Szulim i Maksymilianowi Bojanowskiemu za prace plastyczne w kategorii rodzinnej, Ewie Grabowskiej, Józefowi Ogrodnikowi, Zosi Błażejczyk i Antosi Orzeł za prace plastyczne w kategorii indywidualnej, Julii Krajewskiej, Małgosi Wierzejskiej i Łucji Jabłońskiej za najpiękniejsze recytacje oraz Oskarowi Życińskiemu i Łucji Jabłońskiej wyróżnionym za wiersze. Tuż po rozstrzygnięciu konkursów uczniowie klasy III przedstawili swoim młodszym kolegom prezentacje wykonane pod kierunkiem wychowawczyni, pani Aldony Duklewskiej. Prace łączyło motto: „Maryja i cały świat”. Dzieci poznały dzieje wielu objawień Maryjnych mających miejsce w różnych krajach, co pozwoliło nie tylko poznać szczegóły dotyczące tych cudownych wydarzeń, ale także wszystkim nam uświadomiło, że pod matczynym płaszczem Niepokalanej faktycznie mieści się cały nasz glob.