Konkurs "Szkiełkiem i okiem"

W poniedziałek 25 marca br. odbyła się w naszej szkole piąta edycja powiatowego konkursu przyrodniczego „Szkiełkiem i okiem”. Tym razem hasło konkursu (określające jednocześnie jego tematykę) brzmiało: „Tajemnice w ogniu zaklęte”. W rywalizacji wzięło udział 25 zespołów z różnych szkół, które mierzyły się ze sobą w trzech kategoriach wiekowych.

Uczniowie w czasie konkursu wykonywali różne praktyczne eksperymenty fizyczne i chemiczne oraz rozwiązywali specjalnie przygotowany quiz. Po zakończeniu rywalizacji jury podliczało punkty. Ostatecznie w kategorii młodszych klas szkół podstawowych zwyciężył jeden z zespołów ze Szkoły Podstawowej w Nadbrzeżu, w kategorii klas starszych szkoły podstawowej (7-8) – zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Batalionu „Zośka” w Celestynowie, natomiast na pierwszym miejscu w kategorii klas 3 gimnazjum uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tomasza Morusa w Otwocku.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zaangażowania i wytrwałej rywalizacji i zapraszamy za rok!