Historia cudownego medalika

Scenariusz spektaklu „Historia Cudownego Medalika” przedstawionego w czerwcu przygotowany był dla uczniów klas piątej i szóstej, jednak zamykanie szkół spowodowało, że tego zadania podjęły się młodsze dzieci, uczniowie klas drugiej i trzeciej. Niełatwo im było nauczyć się długich dialogów, ale z Bożą pomocą przedstawienie udało się przygotować.

„Historia Cudownego Medalika” to splatające się ze sobą historie dwóch osób, św. Katarzyny Labouré i Alfonsa Ratisbonne'a. Nie sposób przejść obojętnie obok tego spektakularnego nawrócenia, cudu pozwalającego wierzyć, że najtrudniejsze sprawy zawsze rozwiąże Niepokalana, wystarczy tylko z Nią współpracować. Praktyczne ukazanie cnót świętych, szczególnie heroicznej pokory św. Katarzyny, miało na celu uzmysłowienie nam po raz kolejny, jak życie świętych różni się od życia przeciętnych ludzi, szczególnie współczesnych. Oby to zadziwienie i zachwycenie postawą świętej pozostało z nami na zawsze i przynosiło owoce.