Dzień Patrona Szkoły

W poniedziałek 7 marca w święto św. Tomasza z Akwinu obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Rankiem zgromadziliśmy się w kaplicy pw. Świętej Rodziny na uroczystej Mszy świętej z asystą diakonów. Celebrował ją ks. Christian Bouchacourt. Dalsza część obchodów miała miejsce w sali teatralnej, gdzie mogliśmy obejrzeć wyreżyserowany przez s. Imeldę i zrealizowany z imponującym rozmachem spektakl „Droga do świętości”. Bezpośrednio po przyjętym owacyjnie przedstawieniu nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu Plastycznego  oraz  Konkursu Wiedzy o św. Tomaszu z Akwinu (AquinaQuiz).

Potem nasi nauczyciele i uczniowie udali się na wspólne śniadanie i tradycyjny już Konkurs Śledziowy. Uczestniczyli w nim przedstawiciele szkolnych korporacji, którzy uraczyli nas niezwykle smacznymi i estetycznie przystrojonymi potrawami. Po rozkoszach kulinarnych nadszedł czas na kolejną ucztę – tym razem oratorską. W sali teatralnej odbył się korporacyjny Konkurs Retoryczny. Jego uczestnicy wygłosili krótkie mowy o szerokim zakresie tematycznym, starając się pozyskać przychylność słuchaczy i skutecznie przekonać ich do prezentowanych przez siebie tez. Końcowym akordem Dnia Patrona był korporacyjny Konkurs Znajomości Myśli św. Tomasza z Akwinu. Ukazane zostały subtelne rozróżnienia związane z filozofią scholastyczną, zawarte w młodzieńczym tekście Akwinaty „De ente et essentia”. Był  to niezapomniany i bardzo ważny dzień dla całej naszej społeczności szkolnej!