ALIT AEMULATIO INGENIA

Ta stara łacińska maksyma sprawdza się doskonale podczas Olimpiady Języka Łacińskiego, której XXXVII edycja odbywa się w tym roku szkolnym. Faktycznie jest to czas, kiedy szlachetne współzawodnictwo na polu przekładu tekstu łacińskiego i wnikliwej znajomości kultury świata antycznego pozwala karmić i rozwijać umysł.

Doświadczały tego dwie uczennice naszej szkoły: licealistki Hanna Dyderska i Karolina Leja, które w połowie stycznia reprezentowały Akwinatę na etapie okręgowym OJŁ. Obie wykazały się dużą wiedzą, zajmując miejsce w pierwszej dziesiątce uczestników. Hania Dyderska, wchodząc na trzeci stopień podium, uplasowała się zaś w ścisłej czołówce!

Serdecznie gratulując dziewczętom świetnych wyników, wyrażamy nadzieję, że coraz większa liczba uczniów naszej szkoły (i nie tylko) będzie oddawać się rzetelnej nauce języka łacińskiego i poznawaniu świata antycznego.