Możliwość przekazania 1,5% podatku

Luty 07, 2019
źródło: Szkoły św. Tomasza z Akwinu

Fundacja Sancti Iosephi od wielu już lat umożliwia wychowywanie i kształcenie dzieci i młodzieży w katolickim duchu, stosując sprawdzone zasady edukacji klasycznej.

Pragniemy zachęcić do wsparcia prowadzonych przez Fundację Sancti Iosephi placówek, jakimi są: Szkoła Podstawowa i Liceum św. Tomasza z Akwinu w Józefowie, Bursa św. Józefa w Otwocku (dla uczniów Szkoły) oraz Niepubliczne Przedszkole „Załoga Pana Boga” w Warszawie przy ulicy Garncarskiej 32. 

Fundacja Sancti Iosephi, posiadająca status organizacji pożytku publicznego (OPP), daje możliwość przekazania 1,5% swojego podatku na prowadzenie jakże ważnych w dzisiejszych czasach miejsc zajmujących się wychowywaniem i kształceniem naszych dzieci. Wpisując w rocznym rozliczeniu podatkowym numer KRS – 0000237527 – można przeznaczyć 1% swojego podatku i zatroszczyć się o przyszłość młodych katolików.

Roczne rozliczenia podatkowe są wstępnie przygotowywane przez Krajową Administrację Skarbową i między 15 lutego a 30 kwietnia przedstawiane podatnikom na Portalu Podatkowym (www.finanse.mf.gov.pl) do akceptacji lub modyfikacji. Urząd domyślnie wpisze dane tej organizacji pożytku publicznego (OPP), którą wsparło się w rozliczeniu podatkowym w ubiegłym roku lub zostawi puste miejsce, jeśli ktoś wówczas nie przekazał 1,5% podatku żadnej organizacji.

Wszyscy, którzy chcą wypełnić deklarację samodzielnie, powinni pamiętać o wpisaniu numeru KRS i wysokości przekazywanej kwoty w odpowiedniej rubryce.

Naszą internetową działalność można wspierać nas również przez portal Patronite: https://patronite.pl/SzkolyAkwinaty