Konkurs recytatorski Warszawska Syrenka

Marzec 23, 2022
źródło: fsspx.news

W poniedziałek 14 marca br. odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Wzięło w nich udział wielu uczniów – szczególnie z młodszych klas Szkoły Podstawowej. Uczestnicy mierzyli się z bardzo różnorodnym repertuarem. Jury musiało wyłonić kilku najlepszych recytatorów, którzy mieli reprezentować naszą Szkołę w eliminacjach miejskich. W ocenie recytacji brano pod uwagę dobór repertuaru, dykcję oraz interpretację.

I tak, w kategorii uczniów klas 0, do eliminacji miejskich zakwalifikował się Stanisław Przybysławski; z następnej kategorii (klasy I-III) jury wytypowało: Weronikę Jaszewską, Bernadettę Miturę, Jacka Czajkę, Cypriana Papisa i Antoniego Życińskiego; natomiast w kategorii klas IV-VI – Julię Krajewską, Emilię Krzyżowską i Antoniego Mielcarka.

Nasi najlepsi recytatorzy wzięli udział w przesłuchaniach w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie już kilka dni później, a więc 17 marca br. Poziom, jaki zaprezentowali tam uczestnicy był – jak podkreślało jury – bardzo wysoki. Spośród wszystkich występujących komisja konkursowa musiała wytypować do udziału w etapie powiatowym po dwie osoby z każdej kategorii.

Wyróżnienie otrzymał Staś Przybysławski, natomiast niestety nikomu nie udało się zakwalifikować do kolejnego etapu „Warszawskiej Syrenki”. Jednakże nic straconego – spróbujemy za rok!