I Szkolny Konkurs Recytatorski Mistrz Wymowy

Czerwiec 19, 2023
źródło: Szkoły św. Tomasza z Akwinu

W czwartek, 20 kwietnia br. odbyło się rozstrzygnięcie I Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Mistrz wymowy, w którym wzięli udział uczniowie klas 0-5. Uczestnicy zmierzyli się z trudnym repertuarem poezji logopedycznej, pokonując niejednokrotnie oprócz tremy – własne ograniczenia związane z poprawną wymową.

Uczniowie najpierw przeszli eliminacje klasowe, w wyniku których wychowawcy lub nauczyciele języka polskiego wyłonili najlepszych recytatorów. To właśnie oni mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przed audytorium zgromadzonym w sali teatralnej.

Rywalizacja była podzielona na trzy kategorie: klas 0-1, klas 2-3 i 4-5. Z każdej kategorii jury miało za zadanie wyłonić Mistrza Wymowy i dwóch Wicemistrzów. Mogło także wyróżnić wybraną osobę (co chętnie uczyniło).

Uczestnicy zaprezentowali naprawdę wysoki poziom – byli wspaniale przygotowani i bardzo dobrze radzili sobie z tremą. Dla niektórych była to pierwsza okazja do występu przed większą szkolną publicznością. Na pochwałę zasługuje również – oprócz naprawdę starannej wymowy – intonacja, świadcząca o rozumieniu wygłaszanego tekstu.