Nowi uczniowie Akwinaty

Listopad 17, 2020
źródło: Szkoły św. Tomasza z Akwinu

Szósty października był dniem uroczystego przyjęcia nowych uczniów do Akwinaty. Uczniowie wraz z gronem pedagogicznym i Księdzem Rektorem na czele zgromadzili się w szkolnej kaplicy, aby złożyć przyrzeczenie, które będzie wyznaczało im drogę przez wszystkie lata spędzone w naszej Szkole.

Po ślubowaniu udaliśmy się do sali teatralnej, aby uczestniczyć w zabawach przygotowanych przez drugie klasy licealne. Pierwszą konkurencję, z jaką musieli zmierzyć się uczniowie, nazwano „Akwinadą”. Każda z trzech grup udzielała odpowiedzi na pytanie odwołujące się do wcześniej przeprowadzonej ankiety. Celem gry było odgadnięcie, jaka odpowiedź padała najczęściej. W międzyczasie prowadzący bawili publiczność autorskim żartami.

W kolejnej konkurencji, „Jeden z trzydziestu czterech”, uczestnicy zostali przepytani z wiedzy o naszej Szkole, a następnie sprawdziliśmy, jak nowi uczniowie radzą sobie z rozpoznawaniem melodii. Na playliście znalazło się wiele przebojów, ale także Credo I.

Czwartą konkurencję skierowano tylko do młodszych uczestników. Ich zadaniem było powtórzenie do ucha kolegi lub koleżanki zdania podanego przez prowadzącego. Rolę haseł w naszym głuchym telefonie spełniały uwagi z dziennika.

Ostatnia już i zdecydowanie najbardziej wyczekiwana konkurencja nosiła nazwę „Kto to powiedział?”. Prowadzący znakomicie naśladowali wypowiedzi przedstawicieli grona pedagogicznego Akwinaty, a uczestnicy trudzili się nad odgadnięciem autora każdego cytatu.

Po konkurencjach nadszedł czas przydziału nowych uczniów do trzech korporacji – od tej pory rozpoczyna się prawdziwie zacięta walka civitates.