Konkurs „Językiem Shakespeare'a”

Marzec 20, 2019
źródło: Szkoły św. Tomasza z Akwinu

Dnia 14 marca br. odbyła się w naszej szkole kolejna już edycja powiatowego konkursu poezji i prozy anglojęzycznej „Językiem Shakespeare’a”. Wzięli w niej udział uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych. Konkurs stwarza możliwości zaprezentowania swoich umiejętności młodzieży zainteresowanej literaturą i językiem angielskim. Uwieńczony został – już tradycyjnie – anglojęzycznym spektaklem przygotowanym przez uczniowski teatr „Yorick".

Od rana w szkolnej Sali teatralnej trwały przesłuchania uczniów, prezentujących fragmenty anglojęzycznych dzieł literackich. Każdy z uczestników miał przygotować jeden wiersz lub fragment prozy do recytacji z pamięci. Dbano, aby poszczególne wystąpienia nie przekraczały regulaminowych pięciu minut.

Następnie, o godzinie 13:00 odbyła się prapremiera nowego przedsięwzięcia teatru „Yorick” – spektaklu Rosencrantz and Guildenstern are dead T. Stopparda. Aktorzy zaprezentowali naprawdę wysoki poziom, wzbudzając podziw widowni. Całe szczęście konkurs to nie była ostatnia okazja do obejrzenia tego wspaniałego przedstawienia – nasi aktorzy zaprezentują je także na Ogólnopolskim Przeglądzie Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych „MiniGlobe", który odbędzie się w piątek 29 marca, kiedy to będą rywalizować z zespołami z całej Polski.

Po spektaklu ogłoszono wyniki konkursu i wręczono nagrody. Na kolejną edycję konkursu „Językiem Shakespeare’a” zapraszamy już za rok!