Koncert i przedstawienie młodszych klas

Czerwiec 12, 2019
źródło: Szkoły św. Tomasza z Akwinu

We wtorek, 11 czerwca odbył się koncert w wykonaniu uczniów młodszych klas szkoły podstawowej oraz przygotowane przez nich przedstawienie. W czasie koncertu uczniowie zaprezentowali kilka utworów Stanisława Moniuszki, natomiast przedstawienie dotyczyło dzieciństwa św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Jak podkreśliła na początku p. Monika Wilska-Hasiec, która przygotowała dzieci do koncertu, w tym roku świętujemy 200 rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Ten wielki polski kompozytor tworzył piękną, także patriotyczną muzykę, którą warto znać. Własnie w związku z trwającym Rokiem Moniuszki przygotowano koncert, w czasie którego zaprezentowali się uczniowie klas 1-3. Zaśpiewali utwory zarówno z akompaniamentem, jak i pięknie wykonali kilka piosenek a capella. 

Tuż po koncercie uczniowie przedstawili krótki spektakl przedstawiający dzieciństwo św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Przedstawienie, pięknie zagrane przez naszych uczniów, oprócz iilustrowania życia świętej, przekazywało też wiele uniwersalnych prawd dotyczących życia i wiary. Spektakl przygotowała wraz z uczniami p. Aldona Duklewska.