Dzień Patrona Szkoły

Marzec 10, 2019
źródło: Szkoły św. Tomasza z Akwinu

W święto św. Tomasza z Akwinu, 7 marca, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. W programie obchodów znalazły się: Msza święta, wspólne śniadanie połączone z konkursem śledziowym oraz konkurs tomistyczny.

Pierwszym punktem obchodów Dnia Patrona była uroczysta Msza święta śpiewana, na której zgromadziła się cała społeczność szkolna. W czasie kazania Ksiądz Rektor mówił między innymi o wartości mądrości poznawanej i udzielanej przez świętego Patrona naszej szkoły.

Po Mszy świętej starsi uczniowie udali się do szkolnej stołówki na posiłek, w czasie którego odbył się doroczny konkurs śledziowy. Przedstawiciele szkolnych civitates przygotowali śledzie pod najróżniejszymi postaciami: w sałatkach, osobno, z warzywami, sosami, a nawet w postaci pizzy śledziowej. Czteroosobowe jury, któremu przewodniczył Ksiądz Rektor miało okazję skosztować niemal dwudziestu śledziowych potraw! Na koniec posiłku ogłoszono wyniki konkursu. Zwyciężyła w nim civitas Antiqua, na drugim miejscu uplasowała się Medievica, natomiast na trzecim – Sarmatica.

Po skończonym posiłku przyszedł czas na coś dla ducha i intelektu. W sali teatralnej czteroosobowe reprezentacje każdej ze szkolnych korporacji zmagały się w dyscyplinach związanych z biografią i teologią św. Tomasza oraz z językiem łacińskim. W tym konkursie zwyciężyła civitas Sarmatica, drugie miejsce ponownie zajęła Medievica, a trzecie – Antiqua.

Wszystkim serdecznie gratulujemy zaangażowania w przeżywanie Dnia Patrona!