Bal studniówkowy w Akwinacie

Luty 28, 2019
źródło: Szkoły św. Tomasza z Akwinu

W sobotę 23 lutego br. odbył się Bal Studniówkowy w Liceum Akwinaty. Razem z tegorocznymi maturzystami wzięli w nim udział przedstawiciele dyrekcji, nauczyciele, rodzice oraz młodsi koledzy naszych przyszłych absolwentów.

W lutym rodzice i uczniowie kl. III LO zaprosili dyrekcję, nauczycieli i uczniów na swój bal studniówkowy. Na kilka dni przed zabawą maturzyści: Szymon, Janek, Paweł i Krzysiek zaczęli zamieniać salę teatralną w nowojorski Broadway: ulicę, na której niegdyś usytuowano kilkadziesiąt teatrów. Ściany pokryły się obrazami z wybranych spektakli – tematem studniówki była bowiem muzyka musicalowa. Ściana frontowa przedstawiała sceny z musicalu „Król Rozrywki” z roku 2017. Na bocznych znalazły się sceny z „Deszczowej Piosenki”, „ Upiora w Operze” i „Skrzypka na Dachu”.

O godz. 18.00 pan profesor Jacek Łapko, wychowawca klasy maturalnej, przywitał zaproszonych gości i poprosił Księdza Rektora o modlitwę i błogosławieństwo na czas zabawy. Po modlitwie zabrzmiały dźwięki poloneza. „Chodzonego Ogińskiego” zatańczyli: w pierwszej parze Wodzirej, później maturzyści oraz uczniowie liceum i gimnazjum wraz z zaproszonymi gośćmi. Po zakończeniu pięknie zatańczonego poloneza prowadzący powiedział kilka słów na temat genezy i form musicali. I znów popłynęła muzyka taneczna. Walc przyciągnął na parkiet wielu tancerzy.

Kolejnym punktem programu był quiz dotyczący tematyki musicalowej. Udzielający poprawnych odpowiedzi otrzymywali cukierki. Po quizie rozpoczął się tradycyjny konkurs tańca z marynarkami. W zaciętej rywalizacji zwycięstwo odniósł maturzysta Szymon z gimnazjalistką Zuzanną.

Kiedy uczniowie usłyszeli dźwięki „belgijki”, znów zapełnił się parkiet. Po krótkim instruktażu udzielonym uczestnikom przez Szymona, pary zaczęły dynamicznie poruszać się po okręgu z coraz lepszą synchronizacją. Kilka minut po 19.00 na scenę wkroczyli Ksawery z klasy drugiej i nasz absolwent Dionizy, aby zaprezentować niespodziankę dedykowaną maturzystom. Były to życzenia w formie dramy. Kolejnym punktem programu była zabawa Słoń, która przyniosła jej uczestnikom wiele radości.

O godz. 20.00 przyszedł czas na wspólną fotografię. Najpierw przed obiektywem stanęli maturzyści z wychowawcą, a później wszyscy uczestnicy zabawy. Końcowym punktem programu była niespodzianka w postaci żartobliwego filmiku przedstawiającego życie szkolne każdego z naszych maturzystów. Filmik został przygotowany przez klasę II LO.

Ostatnim punktem programu były podziękowania wychowawcy i maturzystów dla dyrekcji oraz nauczycieli za wyrozumiałość, serce i ciężką pracę włożoną w ich edukację i wychowanie.

Szczególne wyrazy uznania wychowawca skierował do rodziców maturzystów, dziękując im za ogromne zaangażowanie w przygotowanie studniówki.